Monthly Archives: spalio 2013

„Judrioji savaitė“ gimnazijoje

101_3407

Visame pasaulyje spalio 7–13 dienomis vyksta „Judriosios savaitės“ („Move Week-2013“) sporto renginiai. Lietuvoje šios savaitės metu vyko per 200 sveikatingumo renginių, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 2000 žmonių. Mūsų gimnazija – vienintelė rajono mokykla, užsiregistravusi dalyvauti šios savaitės, kurią Lietuvoje koordinuoja LKSKA „Nemunas“, renginiuose.

„Judrioji savaitė“ gimnazijoje buvo skirta futbolui: vyko tarpklasinės futbolo varžybos. Sužaista 16 susitikimų, įmušti 69 įvarčiai. Įdomu, kad vieną komandą sudarė vien merginos.

Pirmąją vietą laimėjo IVb klasės komanda, jos žaidėjas Kęstutis Valčiukas buvo ir pats rezultatyviausias turnyro futbolininkas, įmušęs net 11 įvarčių. II vieta atiteko IIb klasei, o III-ąją iškovojo merginų rinktinė. Prizais buvo apdovanoti ir geriausi komandų žaidėjai.

LKSKA „Nemunas“ suvenyrai įteikti kiekvienam varžybų dalyviui, medaliai ir taurės – nugalėtojams.

„Judriosios savaitės“ renginius mūsų gimnazijoje organizavo mokytojas Eugenijus Jafimovas.

Dalyvaujame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis“

prie pavadinimo

Mūsų gimnazija dalyvauja Lietuvos muziejų asociacijos projekto „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ partnerio Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Neformaliojo švietimo edukacinėje programoje „Viduramžių, renesanso ir ankstyvojo baroko muzika Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare“.

Projekto edukacinių užsiėmimų metu siekiama atrasti ir pažinti XV−XVII a. muzikinę kultūrą Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, atskleisti ir suvokti jos sąsajas su Europos muzikinės kultūros paveldu ir šiandienos kultūriniu gyvenimu bei kitomis žmogaus veiklos sritimis, lavinti mokinių meninį-estetinį pojūtį, vaizduotę ir skatinti malonias emocijas, ugdyti kūrybinius gebėjimus.

Pirmasis užsiėmimas, į kurį gimnazistus lydėjo TC vadovė Albina Rimšienė ir dailės mokytoja Irena Arlauskienė, vyko Valdovų rūmuose. Jo metu gimnazistai susipažino su muzikinę kultūrą atskleidžiančiomis vertybėmis bei žiniomis, kaupiamomis Valdovų rūmų muziejuje (rašytiniai šaltiniai ir ikonografija, archeologinis paveldas ir sukauptų fondų vertybės); paklausė ir susipažino su senąja muzika (instrumentai, natos, įrašai ir kt.), bandė groti senaisiais muzikos instrumentais. Keramikos užsiėmime, naudodami keramikų įrankius ir priemones (liesintą molį, bešvines glazūras), gimnazistai kūrė krosnies koklių bareljefus. Lapkričio 7 d. vyks antrasis šios programos užsiėmimas.

Albina Rimšienė

AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ MUGĖ

gimlogo

2013 m. spalio 25 d.

 

PROGRAMA:

I dalis aktų salėje:

 9.50 – 10.00 val. – Įžanginis žodis Aktų salėje.

10.00 – 11.00 val. – aukštųjų mokyklų prisistatymas IV klasių mokiniams Aktų salėje remiantis 2014 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas reikalavimais.

11.00 – 12.00 val. – aukštųjų mokyklų prisistatymas II ir III klasių mokiniams Aktų salėje remiantis 2015 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas reikalavimais.

 

II dalis klasėse:

11.00 – 12.00 val. darbas grupėse su IV klasių mokiniais;

12.00 – 14.35 val.darbas grupėse su II, III ir IV klasių mokiniais (individualūs pokalbiai, diskusijos klasėse).

 

Darbo grupėse laikas:

I srautas

 (tik IV klasių mok.)

II srautas

(II, III ir IV klasių mokiniai)

III srautas

(II, III ir IV klasių mokiniai)

IV  srautas

(II, III ir IV klasių mokiniai)

11.00 – 11.45 val.

12.00 – 12.45 val.

12.55 – 13.40 val.

13.50 – 14.35 val.

Pastaba:

į pirmą srautą eina tik IV klasių mokiniai.

II ir III klasių mokiniams tuo metų vyks pristatymas aktų salėje ir jie prisijungia antrame sraute.

 

MUGĖJE DALYVAUJA ŠIOS MOKYKLOS:

Šiaulių universitetas;

Šiaulių valstybinė kolegija;

Klaipėdos universitetas;

Klaipėdos valstybinė kolegija;

Kauno technologijos universitetas;

Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla;

Vytauto Didžiojo universitetas;

Lietuvos Policijos mokykla;

A. Stulginskio universitetas;

Mykolo Romerio universitetas;

Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas;

ISM universitetas;

Studijos užsienyje „kalba.lt“.

 

Mokytojų dienos šventė

hortenzija

Mokytojų dieną mūsų gimnazijos mokytojus prie paradinių durų pasitiko ketvirtokai su spalvingu plakatu „AČIŪ“. Tądien mokytojus sveikino ir jiems dėkojo visų klasių atstovai. Pirmokai jiems dovanojo pačių padarytas raudonas gėles ir rašymo priemones, sakė šiltus sveikinimo žodžius ir deklamavo eilėraščius. Antrokai padainavo savo sukurtą dainą, padovanojo mokytojams rudens spalvomis švytintį plakatą ir raudonskruosčių obuolių pilnas pintines. Trečiokai, sveikindami mokytojus, dovanojo ir vazoninę gėlę, o abiturientai vaišino mokytojus savo pačių keptais „Trupininiu dešimtukų“, „Saldžiųjų mokslo vaisių“ ir kitokiais pyragais, pateikė jų receptus. Mokytojams buvo pademonstruotas abiturientų sukurtas vaizdo filmukas, kuriame šiltais ir nuoširdžiais žodžiais mūsų gimnazistai linkėjo savo mokytojams laimės, džiaugsmo, ištvermės, kantrybės, sveikatos, dėkojo už jų sunkų ir prasmingą darbą.

Tądien tradiciškai visas pamokas vedė ketvirtokai, galėję pajusti mokytojo profesijos subtilybes. Kaip teigė viena abiturientė, užteko vienos dienos suprasti, koks nelengvas, įtemptas ir atsakingas yra mokytojų darbas.

 

„Trupininio dešimtukų“ pyrago receptas

Tešlai:
250 gramų mokymosi vakarų, 50 gramų konspektų, didelis pasitikėjimas savimi

Įdarui:
400 gramų knygų skaitymo, 5 kupini valgomieji šaukštai kartojimo, puodelis sėkmės

Skanaus!

Naujokų krikštynos

DSC_7492

Šiemet į mūsų gimnaziją atėjo mokytis 170 naujokų – į pirmas, antras, trečias ir net ketvirtas klases! Gimnazijos ketvirtokai, vienai dienai įkūrę „Graičūkio“ ūkininkų bendriją, norėjo įsitikinti, ar naujieji mokiniai pasirengę būti tikraisiais šios bendrijos nariais, o vėliau – ir tikraisiais mūsų gimnazistais. Naujokai turėjo pademonstruoti, ar gerai išmano ūkio veiklą, ar moka dirbti visus ūkio darbus. Atrodo, kad naujieji gimnazistai – tikrai šaunūs ūkininkaičiai! Visi jie buvo priimti į draugišką „senųjų“ gimnazistų būrį.

Vėliau pirmokai kartu su savo auklėtojomis rinkosi į liaudišką vakaronę gimnazijos aktų salėje, ten buvo atliekamos ir įvairios užduotys, atsakinėjama į klausimus apie gimnaziją, jos istoriją ir dabartį.

Šventėme Europos kalbų dieną

prie pavadinimo

Rugsėjo 26-ąją mūsų gimnazijoje vyko tradicinis ES Kalbų dienos minėjimas, kurį organizavo anglų, vokiečių ir rusų kalbų mokytojos. Per pertraukas skambėjo įvairių Europos tautų muzika, per vietinę televiziją buvo demonstruojama informacinė medžiaga apie ES valstybes, jų istoriją, kultūrą. Šventei gimnazistai pagamino ES šalių vėliavėles su užrašu „Labas“ visomis ES oficialiomis kalbomis, parengtame stende buvo galima paskaityti ir žymių žmonių žodžius apie kalbą.

Aktų salėje renginys prasidėjo lietuviškai ir žemaitiškai: lietuvių kalbos mokytojos G.Rutkūnienės vadovaujami mokiniai suvaidino žemaitišką sakmę ir padainavo žemaitiškai. Taip visiems buvo priminta, kad 2013-ieji yra ir Tarmių metai.

Renginio metu skambėjo užsienio kalbomis atliekamos dainos, buvo skaitomos eilės. Trečiokė J.Petkevičiūtė vokiečių kalba paskaitė savo kūrybos eilėraštį – jis apie Kelmę, mūsų gimtąjį miestą. Ic klasės mokiniai padainavo rusišką dainą apie meškučius iš kino filmo „Kaukazo belaisvė“, o antrokės M.Šuklytė ir K.Žalandauskaitė atliko britės Adele dainą „Someone like You“. K.Žalandauskaitė ir M.Ralovecas padainavo dainą ir rusų kalba.

Renginio metu ekrane buvo rodoma informacija apie ES Kalbų dieną. Mokiniai prisiminė ES šalis, jų simbolius, kalbas, kuriomis šiose šalyse kalbama, ES sukūrimo istoriją ir devizą – „Susivienijusi įvairovė“. Pabaigoje visi išklausė ES himną. Tai „Odė džiaugsmui“ iš L.V.Bethoveno 9-osios simfonijos.

Renginį aktų salėje vedė gimnazistai G.Danauskaitė ir V.Jarulaitis, jiems pasiruošti padėjo mokytoja G.Rutkūnienė.