Monthly Archives: birželio 2017

Erasmus+ projekto „moksliukai“ mokslo metus užbaigė Čekijoje

prie pavadinimo

Šių mokslo metų paskutinę gegužės savaitę mes, Erasmus + projekto „Moksliukai – mokymas ir mokymasis 2.0 pasaulyje“ dalyviai, susiruošėme keliauti į Čekijos miestą Zliną, kur vyko šio projekto veiklos. Zlino mokykla, su kuria bendradarbiaujame, vykdo stojamuosius egzaminus, joje veikia kalbų mokykla, todėl bendrauti su šeimininkais angliškai buvo lengva.

Į Čekiją vyko gimnazistai Gabija Kušeliauskytė, Kasparas Šimkevičius, Miglė Sakalauskaitė, Marius Sakalauskas, Žyginta Juškutė bei mokytojos Ineta Leščiauskienė, Ilijana Petrauskienė, Reda Sakalauskienė, Raimonda Andriuškienė. Veikla Zline buvo skirta informacinių komunikacinių technologijų panaudojimui mokantis ir dėstant geografiją bei kūno kultūrą.

Su projekto partneriais iš Italijos, Prancūzijos ir Čekijos pristatėme savo namų darbus: vaizdo filmą apie Kelmę ir linksmą mokomąją medžiagą „Kas laimės milijoną“ apie Lietuvą. Vėliau susiskirstėme į dvi tarptautines grupes: vieni  filmavo sporto žaidimus, kiti sudarinėjo klausimyną apie geografiją. Surinkę medžiagą, ją redagavome įvairiomis vaizdo kūrimo programomis. Taip pat teko dalyvauti čekų pamokose: jos vyko ypač moderniai įrengtuose kabinetuose, amfiteatrinėse auditorijose.

Projekto dalyviams buvo organizuotos ir ekskursijos. Pirmoji išvyka buvo netolima – Tomo Batos muziejus „Dangoraižis“. Tomas Bata – garsus čekų verslininkas, batų gamyklos įkūrėjas, gamybos inovatorius, praktiškai sukūręs Zlino miestą. Apsilankėme jo darbo kabinete – lifte, kuris yra „Dangoraižyje“. Norėdamas susitikti su savo įmonės darbuotojais, T. Bata ne juos kviesdavosi pas save, o kildavo ar leisdavosi liftu pats.

Kitą dieną praleidome tarp gėlių – aplankėme senoviniame Kromeriz miestelyje esantį Arkivyskupo gėlių sodą, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą. Dar viena išvyka – Lesna zoologijos sodas ir Mergelės Marijos bažnyčia, vėliau vykome į garsiąją Jelinek gėrimų gamyklą. Nepamirštama ir įspūdinga buvo viešnagė Čekijos sostinėje Prahoje.

Vizito Čekijoje metu daug išmokome: ir dirbti su naujomis IKT programomis, ir bendradarbiauti tarptautinėje komandoje, be to, pagilinome savo anglų kalbos žinias, o svarbiausia – susiradome puikių naujų draugų iš visos Europos!

Miglė Sakalauskaitė,
Kasparas Šimkevičius

Erasmus+ metodinė diena gimnazijoje

prie pavadinimo

Šie metai Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje buvo gausūs įvairių tarptautinio bendradarbiavimo veiklų ir įvykių. Juos apžvelgti, aptarti, pasidalinti gerąja patirtimi, padaryti išvadas ir numatyti tolimesnes mokyklos gaires kuriant europinį ugdymo turinį, sekant naujausias ES švietimo tendencijas birželio 13 d. surengta Erasmus+ metodinė diena.  Ji taip pat skirta paminėti šiais metais švenčiamą Erasmus programos 30-metį.

Šiuo metu gimnazijoje vykdomi Erasmus+ projektai „Moksliukai: mokymas ir mokymasis 2.0 pasaulyje“ bei „M.U.S.I.C.“  įpusėjo savo veiklas, todėl buvo aptarti tarpiniai projektų rezultatai ir ataskaitos. Taip pat buvo pristatyta net dviejų mobilumų geroji patirtis iš Lodzės, Lenkijoje, ir Zlino, Čekijoje (pranešėjos mokytojos Rima Servienė, Gitana Rudzevičiūtė, Raimonda Andriuškienė, Reda Sakalauskienė). Mobilumo Lenkijoje metu susipažinta su kaimynų muzikinėmis tradicijomis ir dalyvauta daugelyje įdomių muzikinių pratybų.  Į Lodzę vyko keturi   mokiniai ir dvi mokytojos. Tarptautinė mokymosi veikla Čekijoje buvo skirta IKT panaudojimui dėstant socialinius mokslus ir fizinio lavinimo pamokose. Į Zliną vyko šeši mokiniai ir keturios mokytojos.

Mokytoja Ineta Leščiauskienė pristatė savo įspūdžius iš Vokietijoje, Bonoje, vykusios tarptautinės konferencijos „Gerosios praktikos rezultatai“ apie Erasmus+ sklaidą ir poveikį mokyklose. Konferencijoje I. Leščiauskienė skaitė pranešimą apie gimnazijoje vykdytą projektą „Menų spaustuvė“. O mokytojas Eugenijus Jafimovas pasidalijo įspūdžiais iš Švietimo mainų ir paramos fondo projekto „Bėk su Erasmus+“ maratono „We run Vilnius“: jis ir dar devyni  gimnazistai bėgo 5 km. distanciją. Šiame fondo projekte gimnazija dalyvauja jau antrus metus ir tai tampa labai gražia tradicija, jungiančia mokytojus ir mokinius.

Aktyvus ir itin gausus gimnazijos kolektyvo dalyvavimas tarptautinio bendradarbiavimo veiklose bei susidomėjamas jo teikiamomis profesinio tobulėjimo galimybėmis nuteikia optimistiškai ir laikytinas aiškia ir neabejotina institucijos veiklos strategine kryptimi. Metodinę dieną užbaigė gimnazijos direktorius Rimas Bielskis, patvirtinęs projektų ataskaitas ir pasidžiaugęs puikiais rezultatais.

Ineta Leščiauskienė,
anglų kalbos mokytoja metodininkė

DSC_9387

ERASMUS+ projektas „M.U.S.I.C.“: vizitas Lodzėje

PRIE PAVADINIMO

Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos Erasmus + projekto „M.U.S.I.C.“ komanda šių metų gegužės 26 – birželio 2 d. viešėjo Lekijoje, Lodzės miesto mokykloje „Zwiazku Nauczycielstwa Polskiego“. Tai privati pagrindinio ugdymo mokykla, kurioje mokosi tik 100 mokinių. Ji įsikūrusi Lodzės miesto pakraštyje, privačių namų kvartale, apsupta natūralios gamtos.

Mūsų gimnazijai atstovavo mokiniai Julius Ramančiūnas, Judita Klusaitė, Karolina Indrulytė ir Edvinas Janavičius, mokytojos Gitana Rudzevičiūtė ir Rima Servienė.

Muzikinio projekto „M.U.S.I.C.“ dalyviai iš Italijos, Rumunijos, Turkijos, Lietuvos ir Lenkijos dirbo kūrybinėse dirbtuvėse, jiems buvo vedami muzikos ir dainos žodžių kūrimo seminarai. Visi mokėsi dainuoti lenkišką liaudies dainą, giedoti gospelo choro giesmes, šoko folklorinius šokius.

Projekto dalyvių namų darbų pristatymo dieną mokykloje vyko tikra šventė! Namų darbams mums reikėjo pasirengti atlikti dvi lietuviškas dainas ir išmokti sudainuoti vieną bendrą dainą „We Are the World“, skirtą birželio 1-ąją minimai Vaikų gynimo dienai. Kartu su mumis dainavo ir grojo visi projekto partneriai. Šventės metu vaišinomės lenkų mokinių tėvelių paruoštomis vaišėmis – ragavome įvairių šalių patiekalų. Populiariausia buvo pica ir turkiškas saldumynas – baklava! Ant lietuviško vaišių stalo puikavosi šaltibarščiai, kugelis, cepelinai, „tinginys“. Organizatorių sumanymu mūsų, lietuvių, delegacija mokyklos kieme pasodino alyvos krūmą, papuoštą mūsų tautinėmis juostelėmis.

Be šios įsimintinos šventės lenkai projekto dalyviams surengė ekskursiją po Lodzės miestą – XIX a. tekstilės pramonės gigantą. Vietoj buvusių galingų fabrikų dabar čia įrengti muziejai, meno, pramogų, prekybos ir laisvalaikio centrai, gyvenamieji loftai. Lankėmės fabrike – muziejuje, kur susipažinome su medvilnės gamybos procesu.

Net kelis kartus praėjome pačia ilgiausia ir populiariausia Lodzėje Piotrkowskio gatve ir pasiskirstę į tarptautines komandas, atlikinėjome žinių ir pastabumo patikrinimo testą. Gatvė baigiasi Laisvės aikšte, kurios centre stovi kolona su mūsų abiejų tautų didvyrio Tado Kosciuškos statula. Lodzė – keturių tautybių ir kultūrų – lenkų, žydų, rusų, vokiečių – miestas.

Kita ekskursija buvo ne tokia smagi. Džiugus jaunimo šurmulys nutilo – mes važiavome į getą, į Holokausto muziejų. Antrojo pasaulinio karo metais čia buvo žiauriai susidorota su žydų tautybės piliečiais, kurie sudarė trečdalį Lodzės gyventojų.

Projekto dalyviams buvo surengta kelionė į Varšuvą, Lenkijos sostinę. Miestas buvo visiškai sugriautas per Antrąjį pasaulinį karą ir atstatytas su autentiškai atkurtu senamiesčiu ir išsaugotais karalių rūmais, kuriuose susipina mūsų dviejų valstybių bendra istorija. Ekskursijos po Varšuvą metu turėjome puikią progą patikrinti ir praplėsti savo istorijos žinias. Sužavėjo ir koncertas parke, po atviru dangumi, šalia karaliaus Augusto Poniatovskio rūmų: buvo atliekami lenkų tautos genijaus kompozitoriaus Frederiko Šopeno kūriniai.

Projekto dalyviai mokytojai lankėsi Lodzės Grand teatre, kur žiūrėjo baletą – klasikos ir hip hopo stiliaus kūrinį. Visi liko sužavėti tokios skirtingų kultūrų, muzikos stilių dermės.

Esame labai dėkingi lenkų gimnazijai už nuoširdų priėmimą, puikiai organizuotą, turtingą ir turiningą kultūrinę-pažintinę vizito programą. Tai buvo puiki mokslo metų pabaiga mums, projekto dalyviams. Rudenį projekto partnerių lauksime savo gimnazijoje. Projektas „M.U.S.I.C.“ tęsiasi!

Gitana Rudzevičiūtė,
anglų kalbos mokytoja metodininkė,
projekto „M.U.S.I.C.“ koordinatorė

DSC_9308 DSC_9375

Sėkmė konkurse-parodoje „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“

prie pavadinimo

Plungės kultūros centras  jau septynioliktus metus kviečia vaikus ir jaunimą dalyvauti jaunųjų menininkų sąjūdyje  „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“. Pagrindinis projekto tikslas – puoselėti tautodailės tradicijas, atskleisti talentingiausius vaikus, pagerbti unikalaus žemaičių skulptoriaus Stanislovo Riaubos atminimą.

Šiemet XVII-ajame jaunųjų menininkų sąjūdyje dalyvavo 76 autoriai iš Plungės, Mažeikių, Platelių, Alsėdžių, Rietavo, Žemaičių Kavarijos, Telšių, Kelmės, Skuodo ir Kulių. Iš viso dalyviai pristatė 305 skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomosios dailės kūrinius.

Konkurse-parodoje „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ dalyvavo ir mūsų gimnazijos IIIb klasės mokinė Monika Norkutė. Ji pristatė vytines juostas.

Birželio 2 d. Monika kartu su mokytojomis Albina Rimšiene, Irena Arlauskiene vyko į parodos uždarymą ir laureatų apdovanojimų ceremoniją. Daugelis autorių buvo apdovanoti rėmėjų dovanomis. Renginio pabaigoje buvo paskelbti patys šauniausi kūrėjai – tai  keturi laureatai, kurie gavo Stanislovo Riaubos vardo premijas už geriausius skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomosios dailės darbus. Smagu, kad gimnazistė M. Norkutė buvo pripažinta geriausia taikomosios dailės srityje! Kadangi komisija buvo sužavėta Monikos vytinėmis juostomis, ji turėjo galimybę trumpai papasakoti apie šį vytimo būdą bei jį pademonstruoti. Žmonės susidomėję žiūrėjo, kaip viskas vyksta, uždavė daug klausimų.

Aušrinė Dichavičiūtė

Atsisveikinimo su mokykla šventė

prie pavadinimo

Gegužės 26 dieną mūsų gimnazijos 77 laidos abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis. Gimnazijoje vyko šios laidos atsisveikinimo su mokykla šventė.

Simboliška, kad abiturientų tėvai, prieš 12 metų už rankos atvedę į pirmąją klasę savo vaikus, tądien juos iš klasių išvedė paskutinį kartą. Iškilminga abiturientų ir jų tėvelių eisena, vedama gimnazijos trečiokų, abiturientų kuratorių ir pradinukų iš „Ąžuoliuko“ darželio-mokyklos, pakilo į aktų salę.

Plojimais atėję į salę buvo sutikti gimnazijos direktorius, jo pavaduotojos, mokytojai. Šventė prasidėjo vaizdo reportažu iš „Ąžuoliuko“ darželio-mokyklos: gimnazistai ėmė interviu iš mažųjų, kaip šie įsivaizduoja, kas yra mokykla, ką vaikai ten veikia, kokia yra Paskutinio skambučio šventė. Linksmai visus nuteikė šešiamečių mintys: jie mokyklą planuoja baigti ir aštuonerių, ir dvidešimties metų, paskutinis skambutis reiškia, kad jau galima eiti į valgyklą… Smagu buvo klausytis ir gyvai atliekamų pradinukų dainelių ir eilėraščių, o vieną dainą – „Tau, mano mamyte“ – jie atliko kartu su abiturientais.

Direktorius Rimas Bielskis ir klasių kuratorės Virginija Rimkuvienė, Raimonda Andriuškienė, Reda Sakalauskienė, Jurgita Jafimovienė sveikino abiturientus: jiems buvo įteikti direktoriaus ir mokytojų pasirašyti linkėjimai, padėkos raštai. Sveikinimo kalbas pasakė R. Bielskis, R. Sakalauskienė, kalbėjo tėvų atstovė D. Miklovienė. Šventinę programą parengė abiturientai, juos dainomis ir posmais kelionėn į gyvenimą išlydėjo gimnazijos trečiokai.

Gimnazijos bendruomenė 77 laidos abiturientams linki kuo didžiausios sėkmės laikant egzaminus ir paties tiesiausio gyvenimo kelio!

Erasmus+ projektų dalyviai – aktyvūs sportininkai

prie pavadinimo

Birželio 4 dieną, vos mokslo metams pasibaigus, atostogauti dar nepradėjome – dalyvavome kasmetiniame maratono bėgime „We Run Vilnius 2017“. Į Vilnių iš mūsų gimnazijos vyko dviejų „Erasmus+“ projektų „Moksliukai: mokymas ir mokymasis 2.0 pasaulyje“ ir „M.U.S.I.C.“ dalyviai bei mokytojai Eugenijus Jafimovas, Gitana Rudzevičiūtė ir Rima Servienė. Maratono dalyviai, profesionalai ir mėgėjai, kaip ir kasmet, galėjo rinktis 20, 10 ir 5 kilometrų distancijas. „Erasmus+“ komanda, kurią sudarė apie 700 bėgikų iš visos Lietuvos, bėgo 5 kilometrų distanciją.

Atvykę gavome starto paketus, kuriuos sudarė mėlyni „Nike“ marškinėliai su „Erasmus+“ logotipu, užkandžiai, dalyvio numeris su mikroschema laikui nustatyti bei įvairios skrajutės. Tada buvome pakviesti prie scenos, kur atlikome mankštą, pasiruošėme bėgimui bei kartu nusifotografavome. Apsivilkę mėlynaisiais marškinėliais kartu su kitais maratono dalyviais, pasirinkusiais bėgti šį 5 kilometrų nuotolį, stojome prie starto linijos ir drauge bėgome gražiausiomis Vilniaus gatvėmis. Nuostabus jausmas užplūdo būnant šioje minioje, tų nepažįstamų, bet „Erasmus+“ programos suvienytų žmonių. Bėgant buvo dalijamas vanduo ištroškusiems ir vaisiai jėgoms atgauti. Maratoną buvo galima stebėti „Delfi“ puslapyje, mat bėgant virš mūsų visą laiką skraidė dronai, šalia bėgimui atitverto kelio stovėjo fotografai ir operatoriai, tiesiogiai transliavę renginį tinklapio skaitytojams.

Džiaugiamės pasiektais rezultatais, gautais medaliais, savo ištverme, patirtais įspūdžiais ir, žinoma, maloniai skaudančiais kojų raumenimis.

Ugnė Paulauskaitė

Komanda

Susitikimas su poetu iš JAV

prie pavadinimo naujas

Gegužės 30 dieną mūsų gimnazijoje viešėjo ypatingi svečiai: navachų tautos poetas iš JAV Sherwin Bitsui, poetas Kerry Shawn Keys, poetas, vertėjas Marius Burokas bei JAV ambasados, kuri ir organizavo šį susitikimą, atstovė p. Jūratė Kirvaitienė.

Susitikimą vedė p. J. Kirvaitienė. Didelio susidomėjimo sulaukė poeto Sherwin Bitsui skaitomos eilės ir M. Buroko jų vertimas į lietuvių kalbą. Sherwin Bitsui poezija persmelkta navachų kultūros, mitologijos ir istorijos, savo eilėse jis bando išryškinti įtampą, kylančią tarp prigimtinių kultūrų ir šiuolaikinės miesto gyvensenos. Jo eilėraščiai spausdinti JAV literatūriniuose žurnaluose, įvairiose antologijose. Sherwin Bitsui yra dviejų poezijos knygų – „Keičiantis pavidalą“ ir „Potvynio daina“ – autorius. Poetas yra pelnęs Amerikos knygos apdovanojimą, Pen Open Book apdovanojimą, Whitingo premiją.

Sherwin Bitsui, iš pradžių kreipęsis į susirinkusius savo gimtąja kalba, papasakojo gimnazistams ir mokytojams apie savo vaikystės ir mokslo metus, skaudžią navachų, kitų indėnų genčių istoriją, atsakė į klausimus. Jis ypač šiltai atsiliepė apie lietuvių kalbą, kuri jam yra labai graži, daininga ir skirta poezijai!

Po susitikimo aktų salėje svečiai apžiūrėjo mokyklą, skaitė Mokinių ir mokytojų kūrybos almanachus, o Svečių knygoje parašė šiltų ir nuoširdžių žodžių, skirtų mūsų gimnazijos bendruomenei. JAV ambasados atstovė p. J. Kirvaitienė įrašė: „Širdingai dėkui už Jūsų nuoširdų domėjimąsi, žingeidumą ir kūrybiškumą!Jūs mūsų įkvepėjai! Iki kitų susitikimų!“

Gimnazistų išvyka į lyderiaujančias regiono įmones

IMG_5324

Baigiantis mokslo metams Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai džiaugėsi kelione į Šiaulius, kurią organizavo ekonomikos ir verslumo mokytojas Nerijus Šarauskas. Šiauliuose mokiniai lankėsi UAB „Putokšnis“ ir UAB „Statga“.

Pirmoji aplankyta įmonė – UAB „Putokšnis“. Gimnazistus pasitiko administracijos direktorė Dovilė Šteimantienė, visus palydėjusi į konferencijų salę ir trumpai pristačiusi įmonės veiklą.

„Putokšnis“ gyvuoja jau 23 metus ir yra vienas iš žinomiausių bei patikimiausių PET pakuotės gamintojų Baltijos šalyse. Įmonėje dirba 106 darbuotojai, iš kurių 35 priklauso administracijai. Įmonė per metus pagamina apie 1,5 mlrd. PET ruošinių, tačiau net 90% savo produkcijos ji eksportuoja į užsienį: Vokietiją, Lenkiją, Naująją Gvinėją, Skandinavijos bei kitas Baltijos šalis. Be to, įmonė, rūpindamasi gamta, jos išsaugojimu, savo klientams siūlo ruošinius iš perdirbtos žaliavos.

Gimnazistai susitiko ir su gamybos proceso inžinieriumi Dainiumi Staniuliu, kuris  surengė ekskursiją po gamybines patalpas. Jos metu mokiniai stebėjo, kaip iš granulių pagaminami ruošiniai, o vėliau ir patys buteliai.

Kita aplankyta įmonė  – UAB „Statga“. Gimnazistus priėmė ir su jais bendravo personalo vadovė Simona Rainienė. Pirmiausia mokiniai buvo nuvesti į cechą. Čia jie susipažino su darbo aplinka: gamybos patalpa didelė, yra daug automatizuotų mašinų, robotų, didelis dėmesys skiriamas darbuotojų saugumui bei sveikatai.

Paskui visi susirinko konferencijų salėje, kur S. Rainienė papasakojo apie įmonės veiklą. UAB „Statga“ priklauso ROL kompanijos grupei ir užsiima metalinių vamzdžių apdirbimo ir keičiamo aukščio stalų gamyba. Kadangi įmonė naudoja automatizuotas mašinas bei turi „Lean“ sistemą, ji yra viena pažangiausių įmonių Lietuvoje. Šiuo metu čia dirba 430 darbuotojų: 96 moterys ir 334 vyrai.

Taigi, gimnazistai turėjo išskirtinę kelionę. Jie apsilankė skirtingose įmonėse, viską pamatė savo akimis, sužinojo daug naujo ir įdomaus.

Aušrinė Dichavičiūtė